„Matematyka nie tylko na lekcji”

Marzec

W ramach realizacji zadań Projektu „Matematyka nie tylko na lekcji” miesiąc marzec 2019 upłynął pod hasłem „Matematycznego Kalendarza”.

Na zajęciach realizowaliśmy zagadnienia związane z Chronologią: uczyliśmy się odmierzać czas, określaliśmy kolejność następowania po sobie wydarzeń, zjawisk, a także oznaczaliśmy wydarzenia i zjawiska na podstawie przyjętego podziału czasu.

Na lekcjach uczniowie także odmierzali płyny, ważyli, mierzyli oraz rozwiązywali rachunki sposobem pisemnym i zadania tekstowe związane z upływem czasu.

Pierwszoklasiści programowali drogę robota, ucząc się kolejności planet w Układzie Słonecznym – utworzyli Międzyplanetraną podróż Ozobota. Ustalali kolejność występowania zdarzeń- Historyjka obrazkowa ,, Pory roku” i wykonali Lapbook-,,Kalendarz, miesiące, pory roku”.

Starsi uczniowie rozwiązywali zadania tekstowe dotyczące obwodu prostokąta i kwadratu, objętości oraz pól powierzchni stożka i walca z wykorzystaniem 4 działań wykonywanych sposobem pisemnym, mnożyli ułamki dziesiętne przez liczby naturalne oraz mnożyli ułamki dziesiętne sposobem pisemnym, dodawali i odejmowali ułamki dziesiętne.