Klub Młodego Ogrodnika

KMO

Wraz z odradzającą się powoli wiosną w naszej szkole rozpoczął działalność Klub Młodego Ogrodnika. Realizacja zadań postawionych w celach projektu była możliwa dzieki dotacji pochodzącej z Małego Grantu od  Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno  Gospodarczych z siedzibą w Białogardzie InicjaTyWy Mikrodotacje 2023.

Projekt zakłada stworzenie dzieciom szkolnego mini ogrodu kwiatowego oraz warzywno-ziołowego w przygotowanych skrzyniach, w którym w sposób naturalny będą rozwijać swoje zainteresowania przyrodą oraz aktywnie spędzać czas. Uczniowie z klas młodszych należących do Klubu Młodego Ogrodnika  sami będą sadzili i opiekowali się roślinami.

Cel główny:

poznanie ogólnych zasad uprawy wybranych roślin oraz korzyści z ich hodowli.

Cel szczegółowy:

-poznanie wybranych gatunków roślin kwiatów i ziół;

-kształtowanie umiejętności uprawy wybranych roślin,

-dobór roślin do warunków oświetlenia;

-potrzeby pokarmowe;

-światło i woda w życiu roślin;

-rozumienie znaczenie uprawy roślin w domu i w szkole.

-doskonalenie umiejętności manualnych i plastycznych.

Praca w ogrodzie pozwoli na rozwijanie zainteresowania przyrodą i aktywne spędzanie czasu.

Udział w zajęciach da szansę dzieciom obserwować naturę - wegetację roślin, ich wymagania.

Uczestnicy rozwiną umiejętności współdziałania w grupie,  odpowiedzialność za pracę własną i innych.

Mali ogrodnicy dowiedzą się jak ważne są dla człowieka rośliny, ich obecność w naszym otoczeniu.

Pięknie rosnące kwiaty, zioła  dostarczą wiele satysfakcji uczniom, zmotywują ich do systematycznych czynności pielęgnacyjnych.

Efekt ich działań poprawi wizualnie kolorystykę terenów zielonych szkoły. Opiekunem klubu jest pani Małgorzata Białomyzy