NOWOCZESNA SZKOŁA - NOWOCZESNA EDUKACJA

Zajęcia rozwijające

Poniżej zdjęcia oraz krótkie opisy zajeć obejmujących doskonalenie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych, języków obcych, nauk matematyczno-przyrodniczych, kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej.

Matematyczne umiejętności praktyczne są niezbędne w codziennym życiu każdegoczłowieka, dlatego doskonaląc je u uczniów klasy IIId zastosowałam metodę czynnościową, której istotą jest dostosowanie podawanej wiedzy do możliwości rozwojowych i poznawczych ucznia edukacji wczesnoszkolnej. Uczenie się przez zabawę rozwija również umiejętność współdziałania i przestrzegania obowiązujących zasad.

W zajęciach kształtujących umiejętności praktyczne, które przeprowadziłam, uczeń:

1. Mierzy długości posługując się odpowiednim przyborem np. miarką krawiecką, porównuje długości mierzonych obiektów, utrwala znajomość wyrażeń mianowanych: metr, centymetr.
  2. Odczytuje czas na zegarze w takim zakresie, który pozwala mu orientować się w ramach czasowych szkolnych zajęć i domowych obowiązków.
  3. Rozpoznaje będące w obiegu monety i banknoty, rozumie sens kupna i sprzedaży.

zajęcia w klasie 3d - Dorota Dragon,

Zapraszam do galerii

Spotkania  członków koła fotograficznego z regionalnymi fotografikami:

- Andrzejem Świrko w szkole i w CKiSE,

- Marcinem Pauba w szkole.

Zajęcia klasa 3 Gra Mucha matematyczna  -utrwalanie mnożenia i dzielenia.

Potyczki ortograficzne -utrwalenie pisowni wyrazów z ch,h,ó,u,rz,ż.

Zabawa integracyjna  Wygibajtus .

Utrwalenie strony prawej i lewej.

zajęcia w klasie 3c - Beata Sosnowska

Zapraszam do galerii

Na zajęciach z języka polskiego uczniowie czytają literaturę piękną. Opowiadają o wydarzeniach przedstawionych w lekturach. Opisują postaci literackie, charakteryzują je, analizując ich zachowanie, zainteresowania, umiejętności.

Uczniowie chętnie ilustrują postaci oraz wydarzenia poznane w książkach. Prace uczniów zdobią szkolne gazetki i utrwalają wiedzę uczniów na co dzień.

Maria Matecka

Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze z matematyki prowadzone w ramach projektu dla uczniów klas czwartych. Na zdjęciach uczniowie  z klasy 4b i 4c układają domino matematyczne. Powtarzają w ten sposób tabliczkę mnożenia. Kształcą umiejętność mnożenia i dzielenia liczb naturalnych. Uczniowie w czasie zajęć bardzo chętnie korzystają z platformy edukacyjnej LearningApps, na której znajduje się wiele gier matematycznych. Jedna z nich - Milionerzy jest urozmaiceniem ćwiczeń matematycznych, podczas powtarzania  materiału przed pracą klasową.
Ewa Hynda

Zajęcia informatyczne - Nauka programowania w środowisku m-Block przy użyciu robotów - M-bot oraz rozwijające zainteresowania – prezentacja działania robota edukacyjnego Photon EDU.

Na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych z języka polskiego uczniowie poznają poezję i zagłębiają tajniki recytacji. Ćwiczą poprawną dykcję, trenują wyraźne i wyraziste czytanie wierszy.
     Potrafią odróżnić język poezji od języka używanego codziennie w szkole, w domu. Rozpoznają środki artystycznego wyrazu w utworach poetyckich.

Z zebranych przez uczniów wierszy powstał w szkole tematyczny "Kącik poetycki".

Maria Matecka

Na zajęciach z matematyki uczniowie klasy trzeciej gimnazjum rozwiązywali zadania z testów egzaminacyjnych dotyczące wyrażeń algebraicznych. Uczniowie pracowali samodzielnie, a następnie wspólnie omawiane były wyniki i rozwiązania trudniejszych zadań.

Aneta Gawlik

Zajęcia – edukacja wczesnoszkolna.

Celem tych zajęć  jest wspomaganie ucznia w zakresie ćwiczeń obejmujacych wiadomości i umiejętnościw obszarze edukacji polonistycznej i matematycznej oraz wdrażanie uczniów do posługiwania się zdobytymi umiejętnościami w życiu codziennym.

Na tych zajęciach uczniowie podnoszą  umiejętności czytania, pisania i liczenia poprzez różne ćwiczenia. Rozwijają  umiejętności spostrzegawczości, usprawniają  koordynację wzrokową, percepcję słuchową. Na zajęciach dostosowywane są wymagania do  możliwości dziecka, stwarzana jest atmosfera bezpieczeństwa i życzliwości. Tak planowane i organizowane  sytuacje,  sprzyjają  przezwyciężaniu trudności w nauce.

zajęcia w klasie 1 b - Bożena Wilczyńska,

Zapraszam do galerii

Zajęcia logopedyczne prowadzone są indywidualnie z każdym dzieckiem i obejmują ćwiczenia korekcyjne w zależności od rodzaju i stopnia zaburzeń mowy. Oprócz ćwiczeń wspomagających artykulację ćwiczeń oddechowych wykonuje się ćwiczenia i zabawy stymulujące językowy rozwój dzieci, ułatwiające mówienie, czytanie i pisanie. Program zajęć również uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia.

Zajęcia logopedyczne pozwalają na osiągnięcie sukcesu w zakresie usuwania zaburzeń mowy, ułatwiają dziecku funkcjonowanie w grupie i środowisku rodzinnym.