Rok szkolny 2019-2020

Główne wydarzenia

Zakończenie roku szkolnego 2019 - 2020

W związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego zakończenie roku szkolnego było zorganizowane w zupełnie inny sposób niż dotychczas.

Uczniowie odbierali świadectwa w maseczce/przyłbicy i rękawiczkach wg harmonogramu i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Oczekując na odbiór świadectwa  musieli zachować odstęp 2 m.

Wychowawca i inni nauczyciele także byli w maseczkach/przyłbicy i rękawiczkach.

Rodzice i inne osoby dorosłe, które przyszły z uczniem, niestety nie mogły wejść na teren szkoły.

 

Zapraszamy do galerii

 


Egzamin ósmoklasisty

  Egzamin odbył się w niezwykłych warunkach, w niezwykłych czasach. Ze względu na pandemię koronawirusa egzamin, zaplanowany pierwotnie na 21-23 kwietnia, został przesunięty na połowę czerwca. Podczas egzaminów uczniów i nauczycieli obowiązywały szczegółowe wytyczne sanitarne opracowane przez MEN, CKE i GIS. W szkole przebywali wyłącznie uczniowie zdający egzamin oraz personel szkoły. Każdy uczeń przed przystąpieniem do egzaminu miał zmierzoną temperaturę, zdezynfekowane dłonie. Na  twarzy piszący posiadał maseczkę zakrywającą usta i nos.

Pierwszego dnia we wtorek odbył się egzamin z języka polskiego i był jedną z trzech części egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie oprócz zadań zamkniętych  musieli napisać tekst własny – wypracowanie na jeden z dwóch zaproponowanych w arkuszu tematów.

Matematyka to przedmiot z którym zmierzyli się w środę, 17 czerwca uczniowie ósmych klas w drugim dniu egzaminu ósmoklasisty 2020. Oczywiście to ona budzi najwięcej obaw wśród ósmoklasistów, którzy choć mieli w tym roku więcej czasu na naukę, to ostatnie trzy miesiące uczyli się tylko zdalnie z powodu epidemii koronawirusa.

Czwartek był ostatnim dniem egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z języka obcego, nowożytnego.

 

Zapraszamy do galerii

 


Informacje dotyczące koronawirusa

Od 12 marca 2020r. decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w szkołach zostały zawieszone zajęcia. Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazali, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Występująca sytuacja epidemiologiczna w Polsce mogła zagrozić zdrowiu obywateli,  dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej wydał rozporządzenie, które czasowo ograniczało funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski. W związku z tym przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W dniach 12 i 13 marca uczniowie mogli w szkołach skorzystać z zajęć opiekuńczych, a od 16 marca uczniowie nie przychodzili do szkoły. W tym czasie utrwalali wiadomości na podstawie materiałów przesyłanych przez nauczycieli. Od dnia 25 marca 2020 r. nauczanie w szkole realizowane było z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W tym celu w naszej szkole wykorzystane były możliwości przesyłania informacji poprzez dziennik elektroniczny, pocztę e-mail, na platformie Eduelo oraz bardziej "bezpośrednie" spotkania z uczniami w aplikacjach Messenger, Zoom, Discord i innych.  

 


Dzień Otwarty

Dnia 27.02.2020 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla dzieci, które w roku szkolnym 2020/21 rozpoczną naukę w klasach pierwszych.

Dzieciom towarzyszyli rodzice. Przybyłych gości powitała pani dyrektor Jolanta Pniewska. Następnie wszyscy obejrzeli przedstawienie pt. ,,Nowa uczennica’’, w którym aktorami byli uczniowie klasy VIII b i VI c. Swoje talenty zaprezentowali wokaliści, tancerze oraz magik z kostką Rubika. Później pod opieką nauczycieli przyszli uczniowie odwiedzali sale lekcyjne, w których mieli okazję wziąć udział w przygotowanych  zadaniach.

    W pracowni języka obcego dzieci i ich rodzice mogli dowiedzieć się, jak przebiega nauka z wykorzystaniem nowoczesnego pulpitu uczniowskiego wyposażonego w słuchawki i mikrofon. Na tablicy interaktywnej przyszli uczniowie grali w gry dydaktyczne w języku angielskim i obejrzeli film. W innych pracowniach przedszkolaki kodowały na macie edukacyjnej za pomocą kubków i kolorowych kwadratów, programowały trasę robota Photona do pojazdu służb ratunkowych, utrwalały sygnały alarmowe, wzięły udział w zabawie z Bratkiem. W sali bioróżnorodności obserwowały i karmiły  rybki w akwarium, wyszukiwały takie same gatunki zwierząt leśnych, przeprowadzały doświadczenia fizyczne oraz z wykorzystaniem mikroskopu. Dużym powodzeniem cieszyła się nauka gry na bum-bum rurkach. Dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych, z zaangażowaniem włączyły się w zabawę rytmiczno- muzyczną ,,Kubek Jakubek’’. Uczniowie klasy III a pod opieką wychowawczyni wykonali utwór na bum- bum rurkach pt. ,,Wlazł kotek na plotek’’. Na zakończenie zajęć uczniowie i przedszkolaki wspólnie zagrali utwór pt. ,,Mamma mia".    

    Pobyt gości z najstarszych grup przedszkolnych dostarczył wszystkim wielu miłych emocji. Dzieci z uśmiechem na twarzy opuszczały progi naszej szkoły. Szkoła Podstawowa nr 4 to placówka, która ma do zaproponowania szereg dodatkowych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez uczących tu nauczycieli. Przyszli uczniowie będą mogli poszerzać swoje zainteresowania  i rozwijać talenty.

    Cieszymy się, że dzieci i rodzice mogli poznać naszą szkołę i mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu.

Zapraszamy do galerii

 


Tydzień Języków Obcych

W  naszej szkole w dniach od 20 do 24 stycznia po raz kolejny odbył  się Tydzień Języków Obcych. Każdy kolejny dzień tygodnia został poświęcony innemu krajowi: Niemcom, Anglii, Kanadzie i Stanom Zjednoczonym.  Uczniowie przygotowali plakaty promujące te kraje, wzięli też udział w quizach sprawdzających ich wiedzę na temat kultury, historii i geografii danego kraju.

Poniedziałek był Dniem Niemieckim. Uczniowie klas 7 i 8 wykonywali plakaty związane z tym państwem. Na plakatach znalazły się ciekawe informacje na temat Niemiec, zdjęcia znanych budowli i osobistości.  Komisja złożona z nauczycieli języków obcych zdecydowała, że najlepszym plakatem w tej kategorii został plakat wykonany przez grupę dziewcząt z klasy 8a. Tego dnia odbył się również quiz na temat Niemiec. Zwycięzcą jest Zofia Reich z klasy 8b.

Wtorek był dniem angielskim. Uczniowie klas 6-8 wykonali plakaty na temat Anglii. Najlepszym plakatem w tej kategorii okazał się plakat I grupy klasy 6a. Pierwsze miejsce w quizie na temat wiedzy o Anglii zdobyła Zuzanna Swędrowska z klasy8c.

Środa została poświęcona Kanadzie.  W konkursie na plakat zwycięzcą została I grupa klasy 7c. W quizie na temat Kanady największą ilość punktów  zdobył Maciej Szczap  z klasy 6a.

Czwartek, ostatni dzień zmagań, był to Dzień Amerykański. Najlepszy plakat wykonała I grupa z klasy 8b. Największą wiedzą na temat Stanów Zjednoczonych wykazała się Paulina Jakowczyk z klasy 8a.

Oprócz wykonania plakatów i udziału w quizach uczniowie codziennie brali udział w konkursie na przebranie z wykorzystaniem elementów charakterystycznych dla poszczególnych krajów. Klasą która przebrała się największą ilość razy została klasa 8b.

Dziękujemy wszystkim za udział w Tygodniu Języków Obcych oraz zachęcamy do dalszej nauki języka angielskiego i niemieckiego.

Organizatorzy: Ewelina Rotuska, Wirginia Itrich, Magdalena Wierzbińska, Ewa Gliwa, Magdalena Bonalska, Jakub Śliwa

Zapraszamy na obejrzenie zdjęć upamiętniających te chwile.

Prezentacja

 


Z wizytą w szpitalu

3 grudnia uczniowie klasy III c pod opieką wychowawczyni, p. Anny Tułnowskiej przekroczyli próg szpitala powiatowego. Dzieci zapoznały się z pracą personelu medycznego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie miały możliwość poznania podstaw udzielania I pomocy przedmedycznej oraz przećwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Największą popularnością cieszył się oczywiście ambulans oraz  skutera wykorzystywany w ratownictwie wodnym

 

Zapraszamy do galerii


 

Wycieczka klasy 5e do Lipia w ramach projektu "Budowa Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty"

 

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu w  ramach projektu „Budowa Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty” prowadzi zajęcia warsztatowo-edukacyjne dla dzieci i młodzieży.
Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Celem projektu jest przeprowadzenie programu w zakresie aktywnej edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży na temat gospodarowania odpadami, w tym segregacji odpadów z wykorzystaniem PSZOK.

 

Zapraszamy do galerii

 


Czy moda jest wyznacznikiem naszej wartości? 

Warsztaty w  ramach realizowanego w szkole programu edukacji regionalnej Ocalić od zapomnienia.

Spotkanie dziewcząt  z klas: 6e, 7c, 8a i 8b z fotomodelką i blogerką Lalalump – Panią Izabellą Wasiniewską, w dniu 05.11.2019r., w Klubie Osiedlowym Białogardzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej  przy ul. Wojska Polskiego. Uczestniczki warsztatów szukały odpowiedzi na pytanie:   Czy moda jest wyznacznikiem naszej wartości?

Opiekunowie: Dorota Dragon, Bogumiła Magdzińska, Piotr Magdziński


101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Dnia 8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie klasy VIII "B" oraz VI "C" recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Następnie wspólnie został odśpiewany Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego w ramach akcji „Szkoła do Hymnu”. Dzień ten był dla wielu lekcją patriotyzmu i historii.

Zapraszamy do galerii 11_XI_2019.

 


„Szkoła pamięta”

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

W ramach akcji uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem panią Joanną Pawłowicz  posprzątali zaniedbane groby cmentarza przy ulicy Szpitalnej. Uczniowie zapalili również znicze na opuszczonych i zapomnianych grobach.

Zapraszamy do galerii

 


FINAŁ XVI AKCJI ZBIORU KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI 

W tym roku szkolnym 16 akcja zbioru kasztanów i żołędzi przebiegała w dniach 01-14 X 2019 roku. Celem przedsięwzięcia było zebranie karmy na zimowe dokarmianie zwierzyny leśnej, ale również uwrażliwienie jej uczestników na potrzeby innych organizmów i popularyzacja wiedzy o lokalnej przyrodzie. Efektem wysiłku 65 uczniów z klas I- VI i ich rodziców było zebranie ponad 4 ton nasion kasztanowca i dębu. W okresie zimowym, przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych karma będzie stanowiła uzupełnienie składników odżywczych przede wszystkim dla saren, jeleni, danieli czy dzików. Uczniowie, którzy wyróżnili się w swoich działaniach to Wioleta Kusiak z klasy VI c, która zebrała 468 kg kasztanów i żołędzi. Na II i III miejscu uplasowali się uczniowie klasy III a. Patrycja Danik zebrała 305 kg a Szymon Sieradzki 191 kg nasion. W nagrodę za zaangażowanie na rzecz pomocy dzikim zwierzętom, 19 października grupa 54 uczniów uczestniczyła w wycieczce do lasu w miejscowości Zbytki koło Rąbina. Organizatorem wyjazdu było Koło Łowieckie „Daniel”, pod patronatem którego przebiegała akcja. Po symbolicznym rozsypaniu części karmy na wyznaczonym terenie, odbył się tradycyjny spacer „szlakiem danieli”. Dzieci odnajdywały tropy zwierząt, szukały śladów ich obecności. Miały możliwość zaspokojenia swojej ciekawości poznawczej uzyskując od prowadzących odpowiedzi na liczne pytania. Spacer po lesie wzmógł apetyt na kiełbaski z grilla i pieczone przy ognisku. Dla rozgrzewki znalazła się miseczka rosołu, a na deser pączki z własnego wypieku. Organizatorzy zadbali także o nagrody i upominki dla wszystkich uczestników. Trójka finalistów otrzymała dodatkowe nagrody przygotowane przez Nadleśnictwo Białogard. Udział w akcji i nagroda w postaci wyjazdu do lasu dały dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą, jej lepszego poznania i zrozumienia. Była to również okazja do przeżyć emocjonalnych, które wzmocnią więzi ze środowiskiem przyrodniczym.

Dziękuję uczestnikom akcji za ogromne zaangażowanie, poświęcony czas i pracę. Kołu Łowieckiemu „Daniel” i Nadleśnictwu Białogard za patronat nad przedsięwzięciem. BTK za reportaż , który przedstawił cele akcji i jej przebieg.

koordynator

Jolanta Grębowska

Zapraszamy do galerii Kasztany 2019.

Białogardzka Telewizja Kablowa - fragment Panoramy Białogardzkiej z dnia 23 października 2019 r. - całość dostępna pod linkiem:

Materiały archiwalne BTK


Uroczystości Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14 października o godzinie 10:00 uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów uczestniczących w apelu.  Serdeczne życzenia przekazała także przewodnicząca Rady Rodziców. Po tej prezentacji nastąpiło uroczyste wręczenie nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi nagród dyrektora szkoły. Po wręczeniu nagród nastąpiła część artystyczna przygotowana przez  uczniów pod kierunkiem pań Małgorzaty Zarzyckiej i Bożeny Wilczyńskiej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie każdy z nauczycieli otrzymał kartkę z życzeniami i słodki upominek.

Zapraszamy do galerii DEN 2019.

 


BohaterON – włącz historię! 

Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterOn  o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku.

Uczniowie pisali życzenia dla Powstańców na specjalnie do tego przygotowanych kartkach, które zostały im przekazane. Jedna z kartek z naszej szkoły trafiła do pana Bolesława Rutkowskiego, pseudonim „Kołyska”, który przesłał podziękowania i pozdrowienia aż z Kanady.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historiiPolski XX wieku - więcej informacji na stronie https://bohateron.pl

 

 


SPRZĄTANIE ŚWIATA – Polska 2019

17 września 2019 r. uczniowie klasy VI b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Białogardzie uczestniczyli w 26 akcji „ Sprzątanie świata – Polska 2019” . Hasło przewodnie tegorocznych obchodów „Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy! odnosi się do nieśmiecenia i poszanowania środowiska. Każdy z nas zobowiązany jest do podejmowania działań zmniejszających ilość niepotrzebnych odpadów. Wolontariusze z SP 4 pod patronatem Urzędu Miasta w Białogardzie, podjęli wyzwanie posprzątania cennego przyrodniczo terenu żwirowiska przy ul. Krakowskiej. Podczas pracy zlokalizowali trzy nielegalne składowiska śmieci. Wśród odpadów dominowały części samochodowe m.in. opony, tapicerka samochodowa, elementy karoserii, płyty gipsowe, butelki szklane i plastikowe, opakowania po oleju do silników. Oprócz zbierania i segregowania odpadów przeprowadzili inwentaryzację występujących na żwirowisku rosiczek okrągłolistnych, roślin owadożernych objętych w Polsce ochroną gatunkową. Ich liczba spada z roku na rok. 49 osobników zlokalizowanych w terenie to liczba, która nie napawa optymizmem. W 2003 r. rosły na znacznej części sprzątanego obszaru w liczbie ok. 1000. Niestety krótkowzroczność i brak świadomości ekologicznej prowadzą do nieodpowiedzialnego postępowania z odpadami, które trafiają na łono natury. Konsekwencje braku racjonalnego obchodzenia się z odpadami ponoszą bezbronne organizmy roślinne i zwierzęce, dla których ten niewielki skrawek żwiru jest domem i szansą na wzbogacenie różnorodności biologicznej naszej miejscowości. Warto być odpowiedzialnym konsumentem dbającym o przyszłość środowiska naturalnego.


Jolanta Grębowska

Zapraszamy do galerii Sprzątanie_Świata.

 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2019 - 2020

 

Wakacje dobiegły końca. 2 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Pani dyrektor Jolanta Pniewska  powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły. Szczególnie ciepło zwróciła się do pierwszoklasistów, którzy właśnie rozpoczynają naukę szkolną. W serdecznych słowach zaprosiła rodziców do współpracy z nauczycielami i aktywnego uczestnictwa w procesie dydaktycznym ich dzieci.

 

Wszystkim uczniom życzymy, aby nowy rok szkolny był pełen wielkich sukcesów i codziennych małych radości.

Zapraszamydo galerii Galerii zdjęć.

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika
    ul. Grunwaldzka 53;
    78-200 Białogard
  • sekretariat tel. 94 35 79 440

    psycholog tel. 94 35 79 446

    pedagog tel. 94 35 79 445

    pokój nauczycielski tel. 94 35 79 443

    świetlica tel. 94 35 79 448

Galeria zdjęć