Dla szóstoklasistów

Szanowni Rodzice i Uczniowie klas szóstych

Zbliżający się termin zakończenia nauki w szkole podstawowej skłania do refleksji nad kolejnym etapem kształcenia. Jest to ważny moment, w którym wspólnie podejmiecie decyzję o dalszej edukacji trwającej trzy lata w wybranym gimnazjum.

Nauka w gimnazjum to nie „wyścig szczurów”. W tym czasie rozwój zainteresowań pozalekcyjnych i pasji pozaszkolnych dla każdego ucznia i rodzica jest ważną sprawą, lecz rok szkolny to prawie siedem miesięcy nauki  w okresie tzw. czasu zimowego i szybko zapadającego zmroku. Jeśli lekcje będą się zaczynać o 8.00 i kończyć późno po 16.00 – jak to bywa w niektórych placówkach, to czy młodzi ludzie znajdą jeszcze czas i siły na rozwijanie swoich pasji i przygotowanie do lekcji, ucząc się np. na dwie zmiany?

Nasza placówka jest w stanie zapewnić uczniom rozwijanie zainteresowań i zdolności, zdobywanie wiedzy w przyjaznej atmosferze, a także bezpieczeństwo i opiekę.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom, tworząc przyjazną, nowoczesną i bezpieczną szkołę, w której uczeń nie jest anonimowy.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

im. Polskich Olimpijczyków