Zajęcia z pedagogiem

Spotkania z pedagogiem

Dla uczniów klas I

Celem zajęć z pedagogiem prowadzonych w ramach programu unijnego „Fabryka Kompetencji Kluczowych” jest rozwijanie umiejętności  kluczowych prospołecznych do których należą:

• uczenie rozpoznawania i nazywania uczuć i emocji,

• niwelowanie i zapobieganie niewłaściwym zachowaniom,

• budowaniu poczucia własnej wartości.

Zajęcia są doskonałą pomocą dla dzieci potrzebujących akceptacji, wsparcia, zrozumienia i wysłuchania ich problemów. Zajęciami w bieżącym roku szkolnym są objęci uczniowie klas pierwszych.

Dzieci  zdobywają umiejętności dokonywania mądrych wyborów, poznają gry i zabawy, które uczą ich współpracy z innymi oraz wspólnego spędzania czasu wolnego.  Wzmacniane są  także zachowania i postawy społecznie a niwelowane niekorzystne, zakłócające prawidłowy rozwój psychoruchowy. Uczniowie mają   zapewnione poczucie bezpieczeństwa, akceptacji, otrzymają wsparcie emocjonalne  w różnych sytuacjach.