Szachy

Królewska gra

Zajecia przeznaczone dla uczniów klas I - V

Szachy, poza tym, że są przyjemną rozrywką i mogą sprawiać wiele radości,
taże niosą ze sobą różne dodatkowe korzyści i sprzyją wszechstronnemu rozwojowi.

Gra w szachy nie jest łatwa – wymaga przetwarzania wielu informacji jednocześnie i podejmowania decyzji w pewnym ograniczeniu czasowym. Szachy uczą analizowania sytuacji, skupiania się na najważniejszych jej aspektach i poszukiwania kreatywnych rozwiązań problemu oraz niezależności w podejmowaniu decyzji i pokazują, że wytrwałość może prowadzić do pożądanych rezultatów. Szachy kształtują pewność siebie, umiejętność realistycznej oceny sytuacji oraz radzenia sobie z niepowodzeniami, ponieważ nie zawsze można wygrywać. Pozwalają na rozwijanie wyobraźni, innowacyjności i oryginalności w myśleniu. Służą rozwijaniu umiejętności matematycznych i zdolności poznawczych, kształtowaniu myślenia abstrakcyjnego czy też naukę dyscypliny.