Fabryka Kompetencji Kluczowych

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Osi Priorytetowej VIII Edukacja, Działanie 8.4 Upowszechnienie edukacji przedszkolnej oraz wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym, ponadpodstawowym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko – Kołobrzesko – Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego.

Zapraszamy  wszystkich chętnych do udziału w projekcie.

Informacje: http://bialogard.info/10,176,fabryka-kompetencji-kluczowych-start

Szczegółowe informacje  o projekcie:

• Główne Biuro projektu prowadzone przez Beneficjenta – Gminę Miasto Koszalin - znajduje się w Urzędzie Miejskim w Koszalinie przy ul. Zwycięstwa 42, pok. 209, 75-007 Koszalin. Godziny urzędowania biura: poniedziałek od godz. 900 do 1700, wtorek - piątek od 715 do 1515.

• Lokalne Biuro Projektu prowadzone przez Partnera – Miasto Białogard – znajduje się w Urzędzie Miasta Białogard w Białogardzie przy ul. 1 Maja 18, pok. 113, 78 – 200 Białogard. Godziny urzędowania biura od poniedziałku do piątku od 700 do 1100.

• Szkolne biuro projektu znajduje się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika, w budynku przy ul. Kościelna 1, 78 – 200 Białogard w gabinecie nr 1 dostępne w godz. od 800 do 1100. od poniedziałku do piątku.

"Fabryka Kompetencji Kluczowych to nazwa projektu, jaki został opracowany przez partnerstwo samorządów skupionych wokół Koszalina i uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego celem jest współpraca samorządów na rzecz podnoszenia jakości edukacji na obszarze Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego (KKBOF) i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów.

W Koszalinie Prezydent Miasta Koszalina oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego podpisali umowę o dofinansowanie projektu, który uzyskał dofinansowanie w ramach Działania 8.4 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w wysokości 5 428 791,72, przy ogólnej wartości projektu wynoszącej 6 031 990,80. Samorządy zobowiązały się zapewnić wkład własny w wysokości 10% wartości projektu. Projekt będzie realizowany w ciągu najbliższych 2 lat (okres realizacji: 01.09.2019 – 30.09.2021), dzięki czemu znacząco zmienią się warunki kształcenia ogólnego w 30 szkołach w regionie.

Projekt jest jednym z nielicznych, jeśli nie jedynym w województwie zachodniopomorskim, tak kompleksowym projektem z zakresu edukacji, który będzie realizowany przez tak wielu partnerów i szkół. To doskonały przykład współpracy terytorialnej finansowanej przy współudziale funduszy unijnych. Nie byłoby to możliwe bez determinacji Miasta Koszalin.

W skład partnerstwa, które wspólnie opracowało projekt, wchodzi 15 samorządów: 13 gmin - Koszalin, Będzino, Białogard, Biesiekierz, Bobolice, Karlino, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów, Świeszyno, Tychowo, Ustronie Morskie oraz 2 powiaty ziemskie – białogardzki i kołobrzeski.

Wszystkie te samorządy dostrzegają znaczącą rolę wysokiej jakości edukacji dla rozwoju gospodarczego regionu. W dłuższej perspektywie to ona będzie miała wpływ na jakość życia w regionie. Z danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dot. zdawalności matury w ostatnich trzech latach wynika, że zachodniopomorscy uczniowie dwukrotnie byli na ostatnim miejscu w Polsce w zakresie zdawalności tego egzaminu i raz na miejscu przedostatnim. Pokazuje to jak wiele jeszcze należy uczynić, aby poprawić efektywność regionalnego systemu edukacji – od przedszkoli po szkoły ponadpodstawowe."

źródło: https://www.koszalin.pl/pl/news/fabryka-kompetencji-kluczowych-0