ROK DOBRYCH MANIER

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice !

W październiku rozpoczynamy roczny program pracy szkoły pod hasłem:

ROK DOBRYCH MANIER”

Przyjrzymy się sobie, przeglądniemy się w lustrze naszych rówieśników i sprawdzimy jak to jest z naszymi manierami.

Każdy kolejny miesiąc to nowe zadania stawiane przed Nami, śledźcie co Nas ciekawego czeka w kolejnych miesiącach i nad czy będziemy pracować.

Tematem przewodnim miesiąca października będzie hasło:

Kodeks czy tylko drogowy?”

Co oznacza termin Kodeks (z łac. codex: księga, spis) – akt normatywny zawierający logicznie usystematyzowany zbiór przepisów regulujących określoną dziedzinę stosunków społecznych np.: kodeks karny, cywilny, administracyjny itp.

Kodeks drogowy dotyczy przepisów obowiązujących w ruchu drogowym.

Kodeks etyczny nawołuje do czegoś wyższego: (…) do poszanowania samego siebie, do życia zgodnego z ideałem” (Piotr Kropotkin);

Kodeks rycerski choć obowiązywał wieki temu i zawierał zbiór obowiązków każdego rycerza to można o nim powiedzieć, że jest ponadczasowy a zawarte w nim wartości z powodzeniem stosuje się w dzisiejszych czasach.

Oto przykład takiego kodeksu:

Myślę, że to dobry czas na chwile zatrzymania się, abyśmy mogli siebie nawzajem poobserwować, żebyśmy stworzyli

• Kodeks Dobrego Nauczyciela Gimnazjum nr 2
  • Kodeks Dobrego Ucznia Gimnazjum nr 2

Zatem do pracy, a nasze wysiłki zostaną umieszczone na naszej stronie.

Dobrego czasu "szlifowania" naszych postaw .