Projekt „Niepodległa” PLAKAT PLENER KONKURS POEZJI Koncert pokoleń Film Rekord dla Niepodległej HYMN POLSKI na bum bum rurkach Urodziny Ojczyzny APEL

100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI

Urodziny Ojczyzny

Miejski konkurs wiedzy o Polsce

Urodziny Ojczyzny”

9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Miejski konkurs wiedzy o Polsce „Urodziny Ojczyzny”. Głównym celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

W zmaganiach tego konkursu wzięło udział 12 uczniów z klas I-III białogardzkich szkół podstawowych. Drużyny z SP1, SP3, SP4 i SP5 pracowały indywidualnie i zespołowo. Nie lada wyzwaniem było udzielenie poprawnych i wyczerpujących odpowiedzi na pytania dotyczące historii, geografii Polski, wiedzy o polskich zabytkach, sławnych Polakach, strojach ludowych, legendach oraz roślinach i zwierzętach żyjących w Polsce.

Puchar za I miejsce otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3, zdobywając 87,5 pkt.

Uczniowie SP 4 zdobyli 87 pkt.,    SP5 84,5 pkt.     SP1 82,5 pkt.

Wszyscy uczestnicy otrzymali książkowe nagrody, pamiątkowe znaczki na 100-lecie Odzyskania Niepodległości oraz wspólnie biesiadowali przy pysznym torcie z okazji Urodzin Ojczyzny.

Składamy serdeczne podziękowania Burmistrzowi Panu Krzysztofowi Bagińskiemu za ufundowanie nagród, które pozwoliły na uhonorowanie wszystkich uczestników konkursu. Dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta i Rady Rodziców oraz M Cukierni&Cafe możliwa była organizacja tego konkursu, ideą którego było promowanie patriotyzmu wśród uczniów.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom.

Organizatorzy: B.Sosnowska, A. Renczkowska i M. Traczyk

Zapraszamy do galeri Urodziny Ojczyzny.